Turknet Airties Modem Kurulumu Resimli Anlatım

Turknet Airties Modem Kurulumu Resimli Anlatım

Web Ara Yüzünden Kolay Kurulum

Modeminizin bağlantı ayarlarını yapmak için, bilgisayarınızı modeme ethernet (LAN) portundan bağlayınız.

1. Kullandığınız web tarayıcısı üzerinden (Internet Explorer, Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Yandex, Opera vb.) yeni bir sekme açarak adres çubuğuna 192.168.2.1 yazın klavyeden enter’a basın. Karşınıza gelen sayfada, şifre kısmına herhangi bir şey yazmadan “Tamam” tuşuna basın.

2. “İNTERNET” kısmına tıklayarak genişletin.

3. Genişletilen “İNTERNET” sekmesinin altından “İNTERNET AYARLARI”nı seçin ve ardından tabloda yer alan “Düzenle” seçeneğine tıklayın.

4. Gelen ekranda “DSL Kullanıcı Adı”,“DSL Şifre” alanlarına TurkNet’ten size sağlanan kullanıcı adı ve şifrenizi girin. VPI/VCI ayarlarını 8/35 olacak şekilde bırakın. Protokol alanı “PPPOE” olarak kalsın. Bağlantı adı kısmına dilediğimiz bir adı verebiliriz. Gerekli alanları doldurduktan sonra sağ alt kısımda yer alan “Kaydet” butonuna tıklayın.

5. Kablosuz modeminize ait kablosuz ağ şifreleme, sınırlama ve güvenlik ayarlarını yapmak için sol kısımda yer alan “KABLOSUZ” kısmına tıklayın. “Kablosuz Ağ Adı” (SSID) kısmına modeminizin kablosuz ağ aramalarında görünmesini istediğiniz adı yazabilirsiniz. Türkçe karakter ve boşluk kullanmayın.“Şifre” kısmına ise kablosuz ağınızın güvenliğini sağlamak için bir şifre girin. Güvenliğiniz için büyük-küçük harf, sayı ve özel karakter kombinasyonlarını içeren ve mümkün olduğunca zor bir şifre seçmenizi öneririz. Bu işlem bitince “Kaydet” butonuna tıklayarak modem kurulumunu tamamlayabilirsiniz.

Kurulum tamanlanmıştır.

Diğer Modem Kurulumu için linke tıklayın

“Turknet Airties Modem Kurulumu Resimli Anlatım” için bir yanıt

  1. yavuz dedi ki:

    Başarılı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Son Yazılar

Son yorumlar