Turknet Tp-Lınk Td Serisi Modem Kurulumu Resimli Anlatım

Turknet Tp-Lınk Td Serisi Modem Kurulumu

Web Ara Yüzünden Kolay Kurulum

Modeminizin bağlantı ayarlarını yapmak için, bilgisayarınızı modeme ethernet (LAN) portundan bağlayınız.

1. Kullandığınız web tarayıcısı üzerinden (Internet Explorer, Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Yandex, Opera vb.) yeni bir sekme açarak adres çubuğuna 192.168.1.1 yazın klavyeden enter’a basın.

2. Açılan sayfada kullanıcı adı ve şifre alanlarına küçük harfler ile “admin” – “admin” yazarak “Login” butonuna tıklayın.

NOT: Modem TTnet’ten (Türk Telekom) alınmış işe şifre kısmına küçük harf ile “ttnet” kabul etmez ise “turktelekom” yazın.

3. Açılan sayfanın sol tarafındaki menü listesinden ‘Quick Setup’ sekmesine tıklayın ve gelen sayfada ‘Next’ butonuna basarak sonra gelen ‘Quick Setup-Operation Mode’  sayfasında ‘Choose Operation Mode’ bölümünde ‘ADSL Modem Router Mode’ seçeneğini seçin ve sonra ‘Next’ butonuna tıklayın.

4. Gelen sayfada PPP Username kısmına TurkNet’in size gönderdiği kullanıcı adınızı ve PPP Password bölümüne ise yine TurkNet tarafınızdan size sağlanan şifrenizi girin ve “Next” Butonu tıklayın.

5. Gelen sayfada WAN (Wireless Network Name / Kablosuz Ağ Adı) bölümüne Türkçe karakter ve boşluk içermeden dilediğiniz kablosuz ağ adını girin. Buraya girdiğiniz ad, kablosuz cihazlarda ağınızın nasıl gözükeceğini belirler, böylece kolayca kendi ağınızı bulabilirsiniz.

‘Password’ bölümüne ise en az 8en fazla 64 karakterden oluşan Türkçe karakter ve boşluk içermeyen bir kablosuz ağ şifresi girin. Ağ güvenliğiniz için şifrenizde büyük-küçük harf, sayı ve özel karakter kombinasyonlarını bir arada kullanmanızı ve zor bir şifre seçmenizi öneririz.

6. “Next” dedikten sonra karşınıza gelen sayfada yapmış olduğunuz ayarların ve girmiş olduğunuz bilgilerin doğruluğunu teyit edebilirsiniz. Bilgilerinizin ve ayarlarınızın doğruluğunu teyit ettikten sonra ‘Save’ butonuna tıklayın. Modem ayarlarınızı tamamladınız.

Kurulum Tamamlanmıştır.

Diğer Modem Kurulumu için linke tıklayın

 

 

“Turknet Tp-Lınk Td Serisi Modem Kurulumu Resimli Anlatım” için bir yanıt

  1. Esra dedi ki:

    internet şifremi değiştiremedim yardımcı olabilir misiniz lütfen

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Son Yazılar

Son yorumlar